• Nowy
Imperium wódki. Pijana polit. od Lenina do Putina

Imperium wódki. Pijana polit. od Lenina do Putina

38,11 zł
Brutto
Ilość

Czy Związek Sowiecki stałby się światowym supermocarstwem, gdyby nie wódka?
W jaki sposób pijana polityka w latach dziewięćdziesiątych XX wieku przyczyniła się zarówno do upadku komunizmu, jak i do problemów zdrowotnych społeczeństwa?
Jak Kreml mógłby pokonać przeszkody związane z nadużywaniem wysokoprocentowego alkoholu i doprowadzić do dobrobytu społecznego, gospodarczego oraz demokracji?
Schrad wnikliwie przygląda się XX i XXI wiecznemu państwu rosyjskiemu, w którym słynny trunek uzupełnia skarbiec i umożliwia manipulowanie ludem. Oglądanie historii Rosji przez pryzmat butelki z wódką pomoże nam zrozumieć, dlaczego kwestia alkoholowa pozostaje istotna dla rosyjskiej polityki na najwyższym szczeblu także i dziś blisko stulecie po załatwieniu tej sprawy w nieomal wszystkich innych nowoczesnych państwach. Dostrzeżenie niszczycielskiej siły dziedzictwa politycznego wódki i zmierzenie się z nią jest być może największym wyzwaniem politycznym, przed jakim stoi obecne pokolenie przywódców Rosji, a niewykluczone, że i następne.
"Imperium wódki napisane żywo i zabawnie, szczegółowo ukazuje trwały związek między autokracją a alkoholem na przestrzeni dziejów Rosji."
Mark Beissinger, Uniwersytet Princeton, autor książki "Nationalist Mobilization and the Collapse of the Soviet State"
"Porywająca i oryginalna książka."
Tyler Cowen, Marginal Revolution
6 Przedmioty

Opis

Autor:
Schrad Lawrence Mark
Cechy:
Rok wydania: 2015, oprawa: broszurowa
Ilość stron, format:
Strony: 325, Format: 14,8x23,1 cm
EAN:
9788323339311
Nr produktu:
176876
Producent:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

No customer reviews for the moment.