SMOBY Zjeżdżalnia Megagliss 2w1

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci Megagliss 2w1 francuskiej firmy Smoby. Jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju ponieważ posiada regulowaną długość powierzchni zjazdowej, więc można powiedzieć, że rośnie wraz z dzieckiem i zachwyca swoją praktycznością. Dla dzieci w wieku 2 lat można korzystać ze ślizgu o długości 190 cm, w miarę wzrostu naszej pociechy można dołożyć dodatkowe elementy i wydłużyć zjeżdżalnię do 330 cm tworząc ślizg w postaci fali.

740,34 zł

310232

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci Megagliss 2w1 francuskiej firmy Smoby. Jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju ponieważ posiada regulowaną długość powierzchni zjazdowej, więc można powiedzieć, że rośnie wraz z dzieckiem i zachwyca swoją praktycznością. Dla dzieci w wieku 2 lat można korzystać ze ślizgu o długości 190 cm, w miarę wzrostu naszej pociechy można dołożyć dodatkowe elementy i wydłużyć zjeżdżalnię do 330 cm tworząc ślizg w postaci fali. Zmiana długości zjeżdżalni jest bardzo prosta i szybka tak jak i jej montaż oraz demontaż, dzięki zgrabnej konstrukcji modułowej. Dodatkowo do zjeżdżalni można podłączyć wąż ogrodowy a woda automatycznie zostanie skierowana na jej ślizg, teraz zjazdy nabiorą prędkości i atrakcyjności, a przy okazji dodatkowo schłodzą dzieci w letni gorący dzień. Warto również zwrócić uwagę na nowe ergonomiczne schodki zaprojektowane w ten sposób, aby dziecku było jeszcze łatwiej i bezpieczniej dostać się na jej szczyt.

Anti-UV sklep zabawlandia

Ta Zjeżdżalnia ogrodowa posiada powłokę Anti-UV co oznacza, że z biegiem czasu nie wyblaknie na słońcu, po prostu nie utraci swoich żywych kolorów. Widzieli Państwo z pewnością nie raz śliczny domek lub zjeżdżalnię dla maluchów w czyimś ogrodzie, jednak ich kolory były jakieś strasznie nikłe jakby uszło z nich życie. Tak właśnie będzie wyglądał produkt kupiony w super ofercie promocyjnej, w super niskiej cenie. Nikt podczas sprzedaży nie poinformuje Państwa, że jeszcze pod koniec tego lata Domek ogrodowy będzie wyglądał jakby ktoś przysypał go mąką, ponieważ produkt a raczej z tego z czego został wykonany to zazwyczaj najtańsze materiały nie pokryte dodatkową powłoką Anti-UV, która ma za zadanie chronić plastik przed promieniami słonecznymi oraz wyblaknięciem. Ale to jeszcze nic, ponieważ może być znacznie gorzej dlatego, warto przeczytać ten artykuł do końca.

wykonanie - sklep zabawlandia

Następna ważna rzecz, a raczej pytanie: W jaki sposób zabawka została wykonana lub za pomocą jakich metod? Wstępnie prawie każdy pomyśli, jakie ma to znaczenie? A no właśnie ma i już Państwu o tym postaram się tutaj napisać. Ogólnie są dwie metody produkcji takich zabawek: zwykły odlew do formy tak jak robimy galaretkę wiśniową oraz metoda wtryskowa. Ta druga jest bardziej skomplikowana i przede wszystkim znaczenie droższa, ponieważ wymaga użycia specjalnych urządzeń zwanych wtryskarkami. Koszt takiego urządzenia to kilka milionów, a każdy element zabawki wymaga oddzielnej formy, której wartość to kolejne kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy euro. Produkcja wymaga wysokiego ciśnienia powietrza i specjalistycznej obsługi, ale po co to wszystko? Chodzi tu o super wytrzymałość produktu i przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych dzieci. Załóżmy czarny scenariusz, których nie mało w naszym życiu np, że dziecko upadnie z dużą siłą na zabawkę. W tej zwykłej odlanej, jeśli plastik się złamie ponieważ już przez samą formę produkcji jest słabszy, to jego pęknięte elementy zamieniają się w plastikowe ostrza podobnie jak zbita szyba w zwykłym oknie. Skutków takiego incydentu nie trzeba opisywać. A jak się ma to do zabawki wyprodukowanej metodą wtryskową? Po pierwsze jest ona co najmniej trzy krotnie wytrzymalsza, po drugie w pewnym stopniu zamortyzuje upadek, po trzecie w najgorszym przypadku po prostu się tylko zegnie, a nie załamie tworząc masę niebezpiecznych wystających odłamków.

certfikat bezpieczeństwa sklep zabawlandia

I jeszcze na koniec nie zapomnijmy o Certyfikatach bezpieczeństwa zabawki, a ta Zjeżdżalnia ogrodowa właśnie takie posiada. Pierwszy z nich to CE, nie jest tak ważny jak ten drugi TUV, ale ma znaczenie. Więc CE to zabawki sprzedawane na rynku europejskim, muszą posiadać ten certyfikat. Jednak nie jest on weryfikowany przez instytucje sprawdzające jakość, ale nadawany przez producenta. Nie oznacza zatem, że zabawka jest bezpieczna dla dziecka, a jedynie że producent zastosował właściwe normy zharmonizowane do jej produkcji. Natomiast TUV to przykład certyfikatu nadawanego przez niezależne laboratoria i organizacje. Potwierdza, że zabawka spełnia normy unijne i informuje, że substancje zastosowane do produkcji są bezpieczne dla dziecka. W praktyce oznacza to, że firma sama stara się o to, by została skontrolowana i jeszcze za to płaci. Powodów tego działania jest wiele, dla konsumenta jest to jednak bardzo ważna informacja.

Firma chce być pewna, że jej produkt jest bezpieczny dla dziecka, przy okazji jeśli nawet doszło do niezamierzonych błędów w projekcie lub użytych materiałach instytucja badająca produkt wskaże je, a firma będzie mogła nanieść poprawki zanim ruszy z produkcją. Zastanawiają się Państwo, co takiego niebezpiecznego mogą mieć w sobie zabawki? Przytoczę tylko dwa najczęściej występujące dodatki, mianowicie ołów i ftalany. Ftalany dodaje się po to, aby plastik był miły i miękki w dotyku, a ołów występuje najczęściej w farbach, którymi zabawka została pomalowana - ma taki ładny kolor i jeszcze się błyszczy. Niestety obydwa dodatki to zabójcy, działają po cichu, powoli ale skutecznie. Powodują u dzieci różne alergie oraz prowadzą do astmy. Ołów natomiast niszczy mózg, powoduje nieodwracalne uszkodzenia jak zaburzenia rozwojowe i opóźnienia w nauce. A więc co, chyba warto czasem zapłacić ciut więcej i być pewnym właściwego wyboru, przecież chodzi tu o zdrowie najważniejszych ludzi na świecie - naszych dzieci.

autor artykułu: zabawlandia Iwona Wolny

Nr produktu: GXP-520446
EAN: 3032163102328
Dla dzieci: od 2 lat
Wymiary produktu: <p>- 325x120x180 cm</p> <p>- Zje&#380;d&#380;alnia d&#322;. 330 cm</p>

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd