Neuroekonomia a ekonomia głównego nurtu

37,97 zł

ilość

1 sztuka na magazynie

W 1996 roku Giacomo RIZZOLATTI wraz z Leonardo FOGASSI i Vittorio GALLESE odkryli u makaków neuron lustrzany (mirror neuron). Jest to neuron, który później odkryto u ludzi. Działanie tego neuronu polega na tym, że mózg danego człowieka za pomocą neuronów lustrzanych doskonale odczytuje" czynności, intencje, zachowanie się drugiego człowieka. To jest fundamentalne odkrycie dla ekonomistów, bowiem decyzje na giełdzie papierów wartościowych, na rynku walutowym, na rynku finansowym polegają zawsze na odczytaniu" zachowań innych uczestników tych rynków. Badanie neuronów lustrzanych stwarza nowe możliwości rozwoju teorii ekonomii.
W tym miejscu pragnę podkreślić, że wszystkie dotychczasowe badania w zakresie nowej dyscypliny wiedzy, czyli NEUROEKONOMII były skupione wokół decyzji ekonomicznej podejmowanej przez jednego uczestnika rynku. Odkrycie neuronu lustrzanego pozwala na badanie mózgu zbiorowego". Dotychczasowa neuroekonomia to właściwie MIKROEKONOMIA. Natomiast Profesor Marian Noga w tej monografii tworzy nową naukę NEUROMAKROEKONOMIĘ, określając precyzyjnie jej obszar badawczy, narzędzia badawcze, relacje z innymi naukami ekonomicznymi i związki z innymi naukami w ogóle. Prowadzi to Autora do bardzo interesującego wniosku, że prawa ekonomiczne będą swoim charakterem zbliżać się do deterministycznych praw przyrodniczych. W tym znaczeniu ta książka jest pionierską w skali światowej."
z recenzji prof. zw. dr. hab. Henryka Wnorowskiego
EAN: 9788375569506
Autor: Marian Noga
Wydawnictwo: CeDeWu
Ilość stron, format: Strony: 158, Format: 16,5x24x1 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 236343

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd