Okręty floty polskiej T.1

85,02 zł

ilość

70 sztuk na magazynie

Niejeden z nas z pewnością wiele razy zadawał sobie pytanie, jaka była i jest polska flota. Jakie służyły w niej okręty i ile ich było. Gdzie je zbudowano i jakie wartości bojowe prezentowały. Niniejsza książka ma być w pewnym sensie próbą odpowiedzi na te pytania.
Postawienie sobie za cel zebrania w jednym miejscu dziejów i sylwetek wszystkich ważniejszych okrętów Polskiej Marynarki Wojennej okazało się zadaniem niezwykle trudnym. Pomimo stosunkowo łatwego dziś dostępu do archiwów państwowych i obecności na rynku wydawniczym wielu publikacji poświęconych zarówno dziejom floty polskiej, jak i konkretnych okrętów pełniących służbę pod biało-czerwoną banderą, wciąż pojawia się wiele zagadek stawiających pod znakiem zapytania istotne fakty. O wielu okrętach wciąż wiemy bardzo niewiele, a to, co wiemy, często mija się z prawdą. Zaangażowanie się w pracę nad niniejszą książką wielu życzliwych mi osób, którym w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować, pozwoliło rozwiązać wiele kłopotliwych zagadnień.
EAN: 9788365746672
Autor: Witold Koszela
Wydawnictwo: Napoleon V
Ilość stron, format: Strony: 392, Format: 30x22 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: twarda
Identyfikator produktu: 236328

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd