Testuj swój polski. Fonetyka + CD

35,37 zł

ilość

14 sztuk na magazynie

FONETYKA to nowa pozycja z serii TESTUJ SWÓJ POLSKI. Obcokrajowcy znajdą tu szeroki wybór ćwiczeń poświęconych wymowie i różnicowaniu m.in. kłopotliwych głosek szeregu ciszącego (ś, ź, ć, dź), szumiącego (sz, ż, cz, dż), grup spółgłoskowych (ść, szcz, źdź, żdż) czy samogłosek nosowych ą, ę.
Zawarte w FONETYCE zadania pomogą też sprawdzić i usystematyzować wiadomości związane z intonacją, akcentem i zjawiskami fonetycznymi, zachodzącymi w języku polskim w obrębie samego słowa, jak i całego zdania.
Integralną częścią FONETYKI są nagrania, służące m.in. prezentacji wzorcowej wymowy wszystkich samogłosek i spółgłosek. Dzięki nagraniom osoby uczące się języka polskiego jako obcego mogą doskonalić percepcję i różnicowanie wybranych głosek, a także mają możliwość skonfrontowania swojej wymowy z modelową wymową polskich lektorów.
Ćwiczenia zawarte w FONETYCE przeznaczone są do pracy indywidualnej, ale mogą być też wykorzystywane przez nauczycieli na kursach grupowych jako materiał uzupełniający zajęcia. Do poprawnego wykonania ćwiczeń nie jest potrzebna znajomość określonego słownictwa czy gramatyki, dlatego z FONETYKĄ mogą pracować studenci z poziomów A1-B1, a nawet osoby rozpoczynające dopiero naukę języka polskiego.
Książka zawiera:
70 różnorodnych ćwiczeń fonetycznych wraz z kluczem
nagrania do większości ćwiczeń
ciekawostki dotyczące zjawisk fonetycznych
praktyczne informacje na temat powstawania i różnicowania głosek
zestawienie głosek polskich z ich odpowiednikami w języku angielskim
humorystyczne rysunki ułatwiające zrozumienie wybranych zagadnień fonetycznych
słowniczek PL / ENG / DE
EAN: 9788360229668
Autor: Ewa Kołaczek
Wydawnictwo: Prolog
Ilość stron, format: Strony: 168, Format: 15,2x23,3 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 236324

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd