Legendy o Wieliczce

13,15 zł

ilość

13 sztuk na magazynie

Święta Kinga - założycielka kopalni, Skarbnik - władca podziemnego królestwa, Bieliczka nazywana też Białą Damą - jego córka oraz pomocne i opiekuńcze skrzaty, to bohaterowie opowieści z tajemniczej przeszłości mitycznego świata Kopalni Soli w Wieliczce.
Niezwykłe piękno podziemnego królestwa legendarnych postaci i prawdziwych ludzi można poznać dzięki legendom związanym z założeniem kopalni, codzienną pracą średniowiecznych górników i ich wielowiekową wiarą w opiekuńczą pomoc tak niezbędną w niebezpiecznym świecie podziemnych wyrobisk.
Piękne i ekskluzywne fotografie na długo przeniosą czytelnika w głąb ziemi, do komór w których podobno do dziś króluje Skarbnik, gdzie czasami dalej w poszukiwaniu swojej miłości przemyka Biała Dama, a skrzaty mogą już płatać figle zwiedzającym.
Sercem Kopalni pozostaje od wieków kaplica św. Kingi, której uroku nie będzie łatwo zapomnieć, a dzięki której wstawiennictwu nieprzerwanie od XIII wieku działa ta najstarsza czynna kopalnia soli na świecie obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO .
EAN: 9788377203477
Autor: Zbigniew Iwański
Wydawnictwo: Petrus
Ilość stron, format: Strony: 86, Format: 12x20,5 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 236018

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd