Rymkiewicz metafizyka

Rymkiewicz metafizyka


31,54 zł
Brutto
Ilość

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Autorka zaprasza miłośników poezji na spotkanie z liryką Jarosława Marka Rymkiewicza, w której odnajdujemy problemy uniwersalne, zawsze głęboko dotykające istoty człowieczeństwa. Kluczem do lirycznego świata Marzena Woźniak-Łabieniec uczyniła pojęcie metafizyki, kształtujące podstawowe sensy twórczości lirycznej autora Thema regium, począwszy od tomów najwcześniejszych po ostatnie.
Poetycka wizja świata rodzi się w dialogu z różnymi koncepcjami filozoficznymi. Wiersz jest próbą znalezienia spoiwa w świecie chaosu i rozpadu. Rymkiewiczowska poezja metafizycznych pytań dotyka tajemnicy przekraczającej poznawalną zmysłowo rzeczywistość, docieka przyczyny i zasady wszechświata, relacji między ciałem, umysłem a nazywającym je słowem - w konsekwencji towarzyszy refleksji wyrastającej z problematyki religijnej: pyta o Boga, duszę, nieśmiertelność, obecność zła, miejsce człowieka w świecie, sens jego istnienia czy pośmiertny wymiar egzystencji.
Rymkiewiczowska metafizyka to również symboliczna rozmowa poprzez teksty ze zmarłymi twórcami, z Wielkimi Duchami, to próba dialogu z pisarzami poprzednich epok, który dokonuje się dzięki naszej wiedzy o zmarłych i pozostawionym przez nich tekstom, to zachęta, również dla Czytelników, do takich poetyckich Zaduszek.

Opis

Autor:
Marzena Woźniak-Łabieniec
Cechy:
Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Ilość stron, format:
Strony: 218, Format: 13x21x1,3 cm
EAN:
9788380883864
Nr produktu:
242681
Producent:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

No customer reviews for the moment.