Linux. Leksykon kieszonkowy. Wydanie III

22,90 zł

ilość

3 sztuk na magazynie

Linux jest popularnym systemem operacyjnym o otwartych źródłach. Jego cechą charakterystyczną jest wyjątkowa łatwość konfiguracji. Istnieje wiele dystrybucji Linuksa, dzięki czemu łatwo można dopasować system do różnych potrzeb użytkowników. Z powodzeniem konkuruje z systemami Microsoft Windows i Mac OS X. Posiada graficzny interfejs z oknami i ikonami, sterowany za pomocą myszy. Prawdziwą siłą systemu jest jednak interfejs tekstowy, zwany powłoką, w którym wpisuje się i uruchamia polecenia. Umiejętność posługiwania się powłoką ma ogromne znaczenie dla użytkownika Linuksa.
Niniejsza książka jest zwięzłym przewodnikiem po systemie. Docenią ją zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Opisano tu ważne i użyteczne aspekty Linuksa, tak aby każdy szybko mógł rozpocząć efektywną pracę. W tym wydaniu książki pojawiły się również nowe polecenia służące do przetwarzania plików audiowizualnych, odczytywania i zapisywania zawartości schowka systemowego oraz do wykonywania operacji na plikach PDF. Nie pominięto też idiomów powłoki, takich jak podstawianie poleceń czy przekazywanie ich potokiem do powłoki.
EAN: 9788328330658
Autor: Daniel J. Barrett
Wydawnictwo: Helion
Ilość stron, format: Strony: 216, Format: 12,2x19,4 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 235964

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd