Wpływ specjalnych stref ekonom. na gospodarkę...

38,05 zł

ilość

3 sztuk na magazynie

Monografia Wpływ specjalnych stref ekonomicznych na gospodarkę i społeczeństwo. Doświadczenia Polski, jest efektem kilkuletnich badań realizowanych w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki. Zawiera ona wyniki analiz wykonanych w oparciu o dane empiryczne pozyskane w procesie badawczym. Publikacja przedstawia argumenty pozwalające wyrobić sobie obiektywne stanowisko na temat wykorzystania specjalnych stref ekonomicznych jako narzędzia polityki gospodarczej. W szczególności w publikacji czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania:
Co to jest efektywność Specjalnych Stref Ekonomicznych?
Jaki wpływ na efektywność SSE mają czynniki makroekonomiczne charakteryzujące poziom uprzemysłowienia danego regionu kraju?
Jakie znaczenie miał poziom rozwoju gospodarczego regionów dla wyboru lokalizacji inwestycji w SSE,
Jakie znaczenie mają ulgi podatkowe dla inwestujących w SSE,
Jakie było wykorzystanie ulg podatkowych przez przedsiębiorstwa działające w SSE,
Jakie znaczenie mają inwestycji w SSE na spadek bezrobocia w otoczeniu lokalnym,
Jakie jest znaczenie stref ekonomicznych w rozwoju regionów peryferyjnych,

Autorzy udostępniają wyniki badań, na podstawie których prowadzą wnioskowanie. Ponadto w publikacji zamieszczone są projekcje finansowe pozwalające w sposób empiryczny zweryfikować wpływ finansowych specjalnych stref ekonomicznych na gospodarkę Polski ale także na rozwój regionów. Wykonane badania statystyczne dostarczają istotnej wiedzy na temat realnego wpływu inwestycji w SSE, na spadek bezrobocia, wzrost przedsiębiorczości, aktywność samorządów terytorialnych w zakresie przyciągania nowych inwestorów.
Ponadto monografia zawiera niespotykane podsumowanie aktywności zarządzających SSE w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Daje to prawdziwy obraz wpływu SSE na otoczenie lokalne.
EAN: 9788380885646
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Ilość stron, format: Strony: 234, Format: 17x24 cm
Cechy: Rok wydania: 2016, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 235961

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd