Komentarze do Tory w nurcie współczesnej..

Komentarze do Tory w nurcie współczesnej..

29,90 zł
Brutto
Ilość

Rabin Baumol naucza Tory i wartości żydowskich nie tylko Żydów, lecz również osoby spoza społeczności. Nieustannie dostarcza swoim słuchaczom inspiracji podczas cotygodniowych wykładów w Jewish Community Centre Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie. Niniejsza książka jest odzwierciedleniem jego czteroletniej pracy w Polsce. Składa się z zakorzenionych w tradycji interpretacji naszej świętej Biblii, zawartych w komentarzach do pięćdziesięciu czterech parsz.
Michael Schudrich, naczelny rabin Polski
Każdego tygodnia rabin Baumol przygotowuje krótki komentarz do fragmentu Tory, łącząc swą spostrzegawczość i umiejętność analizy tekstu z talentem do wyjaśniania nawet najtrudniejszych i najbardziej problematycznych tematów, i nigdy nie zawodząc we wskazywaniu, jak bardzo adekwatna może być starożytność w stosunku do współczesności.

Michael Freund, przewodniczący Shavei Israel
Komentarze Aviego Baumola charakteryzują się bardzo nowatorskim i osobistym podejściem do tekstu Tory, z którego rabin wydobywa wątki i znaczenia wcześniej nieomawiane. Szczególnie cenna jest jego umiejętność odnoszenia danego fragmentu do sytuacji społeczności żydowskiej w Krakowie (który jest mu szczególnie bliski ze względu na historię rodzinną).
dr Zofia Radzikowska,
członkini krakowskiej społeczności żydowskiej
Austeria
7 Przedmioty

Opis

Autor:
Avi Baumol
Cechy:
Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Ilość stron, format:
Strony: 288, Format: 14,5x20,5 cm
EAN:
9788378660354
Nr produktu:
243115
Producent:
Austeria

No customer reviews for the moment.