Wiersze wybrane. Zbigniew Herbert + CD

Wiersze wybrane. Zbigniew Herbert + CD

42,24 zł
Brutto
Ilość

W tomie " Wiersze wybrane" znalazły się utwory tworzące kanon poezji autora "Przesłania Pana Cogito", zgromadzone w tomie Wiersze zebrane, a także utwory zamieszczone w "Utworach rozproszonych. Rekonesansie", gdzie zgromadzono wiersze niedrukowane w tomach lub odczytane z rękopisów.
Niezwykle cennym elementem publikacji jest płyta z archiwalnym i dotąd niepublikowanym nagraniem Zbigniewa Herberta czytającego i komentującego wiersze podczas wieczoru autorskiego zorganizowanego przez Towarzystwo Literackie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Spotkanie prowadził Egon Naganowski w dniu 11 grudnia 1984 roku. Na płycie usłyszymy ponad dwadzieścia wierszy w autorskiej interpretacji poety ( m.in. "Kamyk", "Wyspa", "Zimowy ogród", "Pan Cogito szuka rady", "Potęga smaku" i "Tarnina"). W czasie spotkania ze studentami Herbert daje się ponieść atmosferze swobodnej rozmowy, żartuje, bierze udział w dyskusji i odpowiada na pytania z sali. Mówi o tłumaczeniach, o poezji Miłosza, o warsztacie twórczym i przede wszystkim o Bogu - jedyny raz w publicznych wystąpieniach.
Trwające 80 minut nagranie jest niezwykłym i bardzo rzadkim dokumentem - ciekawym dla zwykłego czytelnika poezji i dla wielbiciela Herberta. Przypomniana atmosferę tamtego czasu (co samo w sobie jest ważną lekcją historii), ale także - i przede wszystkim - rolę, jaką poezja Herberta odegrał w okresie stanu wojennego i w latach, które po nim nastąpiły.
a5
9 Przedmioty

Opis

Autor:
Zbigniew Herbert
Cechy:
Rok wydania: 2017, oprawa: twarda
Ilość stron, format:
Strony: 350, Format: 15x21x3 cm
EAN:
9788365614070
Nr produktu:
243403
Producent:
a5

No customer reviews for the moment.