Aktion Deutsch 4 Podr. + 2CD WSIP

Aktion Deutsch 4 Podr. + 2CD WSIP

29,98 zł
Brutto
Ilość

Podręcznik i repetytorium Aktion Deutsch 4 przygotowano dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po szkole podstawowej i w klasie 3 przygotowują się do egzaminu z języka na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Publikacja jest przeznaczona do pracy w szkole, pod kierunkiem nauczyciela, może też stanowić pomoc w samodzielnej nauce.
Budowa podręcznika i repetytorium Aktion Deutsch 4:
Część tematyczna 14 rozdziałów odpowiadających zakresom tematycznym zawartym w informatorze o egzaminie gimnazjalnym CKE, które pomagają utrwalić i poszerzyć do egzaminu słownictwo i zagadnienia gramatyczne; w każdej lekcji znajdują się odwołania do części Grammatik, co ułatwia korzystanie z podręcznika;
Grammatik część gramatyczna, która gromadzi reguły gramatyczne wraz z przykładami oraz zadania;
Training dwa pełne arkusze egzaminacyjne: jeden na poziomie podstawowym, drugi na poziomie rozszerzonym.
Treści zawarte w podręczniku i repetytorium rozmieszczono w czytelnym, dwułamowym układzie. Rozdziały są zbudowane w taki sam sposób przejrzysty dla nauczyciela i zrozumiały ucznia. Rozpoczynają się Bankiem słownictwa do danego zakresu tematycznego, w którym wyróżniona jest leksyka dla osób przygotowujących się do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu łatwiej pracować z uczniami przystępującymi do egzaminu na różnych poziomach. Kolejne elementy każdego rozdziału to ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, ćwiczenia rozwijające znajomość środków językowych i umiejętność rozumienia ze słuchu, ćwiczenia doskonalące umiejętność czytania ze zrozumieniem, ćwiczenia kształcące sprawność mówienia i reagowania w języku obcym oraz trening z zadaniami typu egzaminacyjnego, które oswajają uczniów z formułą egzaminu i umożliwiają lepsze przygotowanie do niego. Polecenia w języku polskim ułatwiają uczniom wykonanie zadań i zachęcają do samodzielnej pracy. Zadania przygotowujące do egzaminu na poziomie rozszerzonym są oznaczone piktogramem R, dzięki czemu łatwo je odnaleźć.
Zalety podręcznika i repetytorium Aktion Deutsch 4:
Jedyne repetytorium z zadaniami rozwijającymi sprawność mówienia w języku obcym, dzięki czemu uczniowie nie tylko znakomicie poradzą sobie na egzaminie gimnazjalnym, lecz także nauczą się porozumiewać po niemiecku w codziennych sytuacjach.
Nowatorski sposób rozłożenia tematów w czasie, który sprawi, że uczniowie lepiej przygotują się do egzaminu: trzy kolejne rozdziały są powiązane logicznie w bloki tematyczne, co sprzyja zapamiętywaniu nowego słownictwa i pozwala na realizację trudniejszych tematów wcześniej, aby nie doprowadzić do ich nagromadzenia przed samym egzaminem.
Przemyślany układ treści i stopniowy wzrost poziomu trudności pozwoli uczniom łatwiej opanować materiał.
Przejrzysty układ części gramatycznej sprzyja lepszemu rozumieniu i zapamiętywaniu struktur gramatycznych.
Pierwsze zadanie w sekcji Bank słownictwa ma charakter rozgrzewki językowej łagodnie wprowadza w temat rozdziału i aktywizuje uczniów, aby usprawnić proces nauki.
Dodatkowe ćwiczenia typu egzaminacyjnego wprowadzające do Leseverstehen i Hrverstehen pozwalają doskonalić umiejętności rozumienia tekstów pisanych oraz rozumienia ze słuchu.
Rozdział o krajach niemieckojęzycznych ma uporządkowaną strukturę, która w połączeniu z przystępną formą testów i quizów logicznie przeprowadza ucznia przez zagadnienia z poprzednich części cyklu Aktion Deutsch. Nowe informacje na temat poszczególnych państw są wprowadzane w osobnych podrozdziałach, całość kończy się grą planszową zachęcającą uczniów do poznawania kultury krajów niemieckojęzycznych i motywującą do nauki języka.
Do podręcznika i repetytorium dołączone są 2 CD audio, na których znajdują się nagrania do zadań na rozumienie ze słuchu.
WSiP
10 Przedmioty

Opis

Autor:
Anna Potapowicz
Cechy:
Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Ilość stron, format:
Strony: 156, Format: 20,5x28,5 cm
EAN:
9788302161254
Nr produktu:
243442
Producent:
WSiP

No customer reviews for the moment.