Gipf: Zertz REBEL

84,66 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Dziwne
Plansza, która staje się coraz mniejsza, a dwóch graczy gra tymi samymi elementami
Przez jakiś czas będziesz musiał się na pewno do tego przyzwyczajać. Ale gdy już Ci się uda, odkryjesz, że istnieje wiele sposobów na kontrolowanie przebiegu gry. Zagraj właściwy element we właściwym miejscu i o właściwym czasie - a będziesz prowadzić w tym tańcu!
Na czym to polega?
W ZERTZ gracze starają się przejąć:
po 3 kamienie każdego koloru ALBO
4 białe kamienie, ALBO
5 szarych kamieni, ALBO
6 czarnych kamieni.
By zdobyć kule należy przeskoczyć jedną kulą nad inną (tak jak w warcabach). Brzmi to dość prosto, ale należy pamiętać, że obaj gracze używają tych samych kul, a plansza pomniejsza się z każdym ruchem. Tak więc, gracze nieustannie zmierzają do sytuacji, gdzie każdy ruch jest tym decydującym, jednym... Gdy zastawisz pułapkę na przeciwnika w złej chwili, możesz znaleźć się w potrzasku zamiast niego.
Tutaj, jak w żadnej innej grze znakomicie sprawdza się stare przysłowie: Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Graj więc rozważnie!
W 2000 roku MENSA uznała ZERTZ za najlepsza grę umysłową, a w 2001 roku GAMES Magazine nadał jej tytuł najlepszej abstrakcyjnej gry strategicznej.
EAN: 4260071879547
Wydawnictwo: Rebel
Cechy: pudełko,29,5x29,5x7,1 cm
Identyfikator produktu: 235073

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd