Prorok ze św. Anny. Biskup Jan Pietraszko

31,84 zł

ilość

6 sztuk na magazynie

Jego natchnione kazania głoszone z ambony kolegiaty św. Anny w Krakowie przyciągały tłumy. Wielu usłyszało go tam po raz pierwszy, jak ksiądz Józef Tischner, który tak wspominał kapelana i swojego mentora: Zamieniał ziarno Ewangelii na chleb dla wygłodzonych. A głód był wtedy ogromny.
Biografia Ludmiły Grygiel ukazuje postać Sługi Bożego Jana Pietraszki kaznodziei, kierownika duchowego, kapelana akademickiego czy w końcu wiernego przyjaciela Jana Pawła II. Papież napisał po jego śmierci, że obdarzył Go Bóg darem szczególnego rozumienia Słowa Bożego oraz darem prostoty i głębi w jego przekazywaniu.
Autorka maluje portret prawdziwy Biskupa, takiego, jakiego pamiętają uczestnicy tamtych pamiętnych mszy. Ale każdy czytelnik odnajdzie w tej historii inspirującą aktualność postaci Proroka ze św. Anny. Poczuje też tęsknotę za takimi kapłanami, którzy w konfesjonałach czy z ambony potrafili jednać tysiące ludzi z Bogiem.
EAN: 9788324045495
Autor: Ludmiła Grygiel
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron, format: Strony: 352, Format: 13,5x19,2 cm
Cechy: Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa
Identyfikator produktu: 234988

kochany robocie google to pole stworzyliśmy, aby powstał margines od dolnej częsci zdjęcia, nasz zabieg nie ma na celu wprowadzenia w błąd