• Nowy
Tequila oil czyli jak się zgubić w Meksyku

Tequila oil czyli jak się zgubić w Meksyku

26,15 zł
Brutto
Ilość

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

"Rok 1979. Hugh Thomson, osiemnastoletni amator przygód, leci do Meksyku.
Jest z dala od domu, ma mnóstwo czasu, ale niewiele gotówki. Od poznanego w samolocie towarzysza podróży dowiaduje się, że można sporo zarobić, jeśli kupione w Stanach auto przewiecie się przez granicę i sprzeda na czarnym rynku w Ameryce Centralnej. Hugh decyduje się wyruszyć w wielką, epicką - i mocno zakrapianą - podróż.
Używanym oldsmobilem 98 przemierza kraj od wyżyn stanu Chihuahua aż po dżunglę półwyspu Jukatan, zdając się na łaskę Meksykanów spotykanych po drodze (choćby z racji licznych stłuczek), aż w końcu dociera do slumsów Belize City, gdzie dopełnia się los podróżnika i jego samochodu. Trzydzieści lat później powraca - starszy, ale niewiele mądrzejszy - aby dokończyć przerwaną eskapadę.
""Hugh Thomson ma talent do przyciągania kłopotów, ale i do ich opisywania. Nad jego opowieścią unosi się duch Jacka Londona: mamy zawadiacki styl, młodzieńczą naiwność i chwile wzruszenia. Prawdziwe okropieństwo Meksyku to tylko kilka plam poza polem ostrości"".
Maciej Wasielewski ""Wspaniała opowieść o odurzającej podróży po prowincjonalnym Meksyku - kraju, gdzie z równym prawdopodobieństwem napotkać można piramidy, wulkany, komary, jak i skorumpowanych przedstawicieli władz"". ""BBC Top Gear Magazine"" ""Thomson zręcznie prowadzi nas od jednego niespodziewanego spotkania do drugiego, opisując je w sposób dowcipny, inteligentny i pełen nonszalanckiego uroku, dzięki któremu aż chce się ruszyć w drogę - a przy okazji poznać Amerykę Centralną"". Kathleen Wyatt, ""The Times"" ""Piękna książka, celna i przenikliwa, ale też bezwstydnie osobista. Nostalgiczna, zabawna, skłaniająca do refleksji, przepełniona prawdziwie romantycznym duchem"". Martin Fletcher, ""Independent""
""Meksyk u Thomsona jest krajem piękna, humoru i wolności, ale też przyczajonych kuszących niebezpieczeństw"". ""Wanderlust"""
Czarne

Opis

Autor:
Hugh Thomson
Cechy:
Rok wydania: 2012, oprawa: broszurowa
Ilość stron, format:
Strony: 264, Format: 12,5×20,5 cm
EAN:
9788375363708
Identyfikator produktu:
83669

No customer reviews for the moment.